صد سال تنهایی | گابریل گارسیا مارکز

نام_رمان#صد_سال_تنهایی

نویسنده:#گابریل_گارسیا_مارکز

ژانر:#فانتزی #ترسناک

خلاصه رمان صد سال تنهایی:

دانلود رمان صد سال تنهایی:رمانی به زبان اسپانیایی نوشته گابریل گارسیا مارکز که چاپ نخست آن در سال ۱۹۶۷ در آرژانتین با تیراژ ۸۰۰۰ نسخه منتشر شد. تمام نسخه‌های چاپ اول صد سال تنهایی به زبان اسپانیایی در همان هفته نخست کاملاً به فروش رفت. در ۳۰ سالی که از نخستین چاپ این کتاب گذشت بیش از ۳۰ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته و به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده است.
در این رمان به شرح زندگی شش نسل خانواده بوئندیا پرداخته شده‌است که نسل اول آن‌ها در دهکده‌ای به نام ماکوندو ساکن می‌شود.
ناپدید شدن و مرگ بعضی از شخصیت‌های داستان به جادویی شدن روایت‌ها می‌افزاید. صعود رمدیوس به آسمان درست مقابل چشم دیگران کشته شدن همه پسران سرهنگ آئورلیانو بوئندیا که از زنان در جبهه جنگ به وجود آمده‌اند توسط افراد ناشناس از طربق هدف گلوله قرار دادن پیشانی آنها که علامت صلیب داشته و طعمه مورچه‌ها شدن آئورلیانو نوزاد تازه به دنیا آمده آمارانتا اورسولا از این موارد است.
داستان از زبان سوم شخص حکایت می‌شود. سبک این رمان رئالیسم جادویی است.

 قسمتی از متن رمان صد سال تنهایی:

سرهنگ خرینلد ومارکز پیش از همه متوجه خلا نگ شدند.درمقام فرماندهی نظامی و غیرنظامی ماکوند، هفته ای دوبار با سرهنگ آئورلیابوثند با گفتگوی تلگرافی داشت.اوایل ارتباط فقط مسیر جنگ تعیین میکرد.طرح دقیق جنگ در هر لحظه و هر نقطه معلوم شده بود و مسیر اینده ان نیز پیشبینی می شد.گرچه سرهنگ آئورلیانوئند یا به هیچکس، حتی نزدیک ترین دوستش،اجازه نمیداد نا با او خودمانی بشود با این حاا لحن دوستانه اش کافی بود تا از سوی دیگر خط شناخته شود.بیشتر اوقات گفتگو را بیش از زمان معین شده طول میداد و آن را وبا شرح حوادس خانوادگی در هم می امیخت